• Anketa ,,Zlatý Amos"

     • Anketa ,,Zlatý Amos“

      Celoslovenské kolo ankety sa uskutočnilo 4.-5. mája 2019 v Kultúrnom dome v Pezinku a zúčastnili sa ho spolu s pani učiteľkou Evkou Krabáčovou jej tretiaci a ich rodičia. Pani učiteľka sa s deťmi dostala v sobotu do finále spolu s ďalšími piatimi najobľúbenejšími učiteľmi zo Slovenska. Semifinále súťaže moderoval Dodo Kurilák a finále Adela Vinczeová. Šiesti finalisti súťažili v troch disciplínach. Naša pani učiteľka získala cenu Amos sympaťák. Všetci, ktorí sme sa finále zúčastnili sme si užili fantastickú atmosféru a sme veľmi radi, že naša finalistka spolu s deťmi úspešne reprezentovala našu školu. ĎAKUJEME!

     • Gymnastický štvorboj

     • V okresnom kole gymnastického štvorboja v kategórii C zvíťazili 26.3.2019 žiačky našej. Súťažili v preskoku cez kozu, akrobacii, cvičení na lavičke a hrazde. Víťazstvo a postup do regionálneho kola vybojovali Veronika Ďurkechová, Rebeka Bohunská, Nina Tamášiová, Vanesa Tomanová zo 7.A  a Nicol Mikušíková zo 6.A. Ďakujeme za reprezentáciu a držíme palce 10.4.2019.

     • Gymnastický štvorboj B kategória

     • Do galérie Gymnastický štvorboj B kategória boli pridané fotografie.

      V pondelok 25.3.2019 sa konalo okresné kolo v gymnastickom štvorboji žiačok vo vekovej kategórii B. Tešíme sa, že našu školu úspešne reprezentujú žiačky našej školy, ktoré okresné kolo vyhrali a postúpili do regionálneho kola. Gratulujeme a budeme držať palce. O víťazstvo sa zaslúžili: Liana Lovíšková, Barbora Fapšová, Lucia Košútová, Simona Kalásová, Barbora Fapšová.

     • 55. výročie školy – Návšteva u štvrtákov

     • Pri príležitosti 55. výročia založenia našej školy sa žiaci 4. ročníka stretli s bývalou pani učiteľkou Mgr. Ľudmilou Ješkovou, ktorá pôsobila na našej škole hneď od jej začiatku. V úvode stretnutia sme sa  rozprávali o našom Slovensku a žiaci predviedli svoje znalosti z hodín vlastivedy, nakoľko sa tento školský rok učíme o Slovensku. Pani učiteľka pútavo a zaujímavo porozprávala deťom o vzniku a začiatkoch školy, ale aj o živote v minulosti v našom meste. Spoločne sme si aj zacvičili. Prezreli sme si knihy a fotografie o meste, o škole a žiaci si lepšie mohli predstaviť ako to tu u nás v nedávnej minulosti vyzeralo.

      Pani učiteľka Ješková sa venuje aj literárnej tvorbe. Prečítala nám príbeh o medovníkovom srdiečku a to, že Matúško Dratnal pripravil pre ňu darček Srdiečko z dreva, myslím, že nebola úplná náhoda. Počas čítania ukážky si srdiečko zobrala do ruky a privinula. Láska a porozumenie medzi nami je veľmi dôležitá. Jej druhá ukážka bola o priateľstve dvoch kamarátok, ktoré sa poškriepili, ale nakoniec každá pochopila aké je dôležité spolu komunikovať, byť tolerantný k sebe, čo platí aj v dnešných časoch. Naši žiaci si pripravili tiež príbehy. Ďakujem Sárke Daniškovej, Saške Púčekovej, Karolínke Hrenákovej, Danielkovi Chovancovi za ich peknú tvorbu, ktorú by sme radi použili v našej malej knižke o škole. Doplníme ju aj ilustráciami žiakov k 55. výročiu školy. Od Karolínky Hrenákovej si pani učiteľka odniesla peknú a zaujímavú kresbičku.

      Pani učiteľke Ľudmile Ješkovej ďakujem, že prišla medzi nás a obohatila nás o svoje zážitky, skúsenosti a múdrosti.

      Mgr. Daniela Krúpová