• Školský časopis
     • Školský časopis

     • Zaujíma Vás dianie v našej škole. Ste zvedaví čo všetko žiaci našej školy zvládajú, kde všade boli a akí sú aktívni?

      Pozrite si nové číslo školského časopisu.

     • To, čo sa nedá ani kúpiť ani zaplatiť

     •  Vianoce sú obdobím, kedy darčeky znamenajú  pre mnohých veľa. No v Zariadení pre seniorov na Lánskej je to trochu inak. Ľudia vo vyššom veku už nepotrebujú  materiálne hodnoty.  Najvýznamnejším okamihom je pre nich  náš čas, milé slovo, pohladenie, úsmev a pochopenie.

      Tento rok  18. 12.  budú žiaci 6.C triedy s triednou pani učiteľkou Hatalovou spoločne v zariadení oslavovať jubilejné 10. výročie našich spoločných vianočných stretnutí.

      Pripravujeme si vianočné pásmo, domáce koláčiky. Na hodinách výtvarnej výchovy deti nakreslili pekné výkresy, ktoré seniorom podarujú aj s pripraveným jubilejným Pamätným listom, čo bude ako prekvapenie pre našich seniorov. Tento rok skrášli náš program aj majster folklóru Mgr. Orávik, ktorý na heligónke zahrá a poteší srdcia vianočnými koledami.

      Žiakom, ale i rodičom ďakujem za spoluprácu a ochotu pomôcť.

      Pripravuje: Mgr. Hatalová a žiaci 6.C 

       

     • ROPE SKIPPING - SLOVAKIA CUP 2019

     • V nedeľu 8.12.2019 sa konali otvorené 3. Majstrovstvá rope skippingu SR 2019 so zahraničnou účasťou. Súťaž sa uskutočnila v  Bratislave,  organizátor  bola Slovenská rope skippingová asociácia. Tešíme sa, že našu školu aj mesto Považská Bystrica reprezentovali žiačky našej školy:  Alexandra Germanová, Simona Kalasová, Laura Čierniková, Adela Hederová, Sandra Kostelanská  a Nina Germanová. Dievčatám sa výborne darilo a vyskákali si aj medaile a diplomy.

      Sandra Kostelanská 1.miesto a 3. miesto, Laura Čierniková 2. miesto, 1. miesto, Alexandra Germanová 2. miesto, 3. miesto, Adela Hederová 1. miesto.

      Úspešné boli aj ako družstvo v zložení Hederová, Čierniková, Germanová A., Kalasová si vyskákali v Double Dutch 2. miesto. Dvojica Germanová N. a Kostelanská si spoločne vyskákali aj 2x2. miesto - gratulujeme.

       

    • VIANOČNÝ BAZÁRIK
     • VIANOČNÝ BAZÁRIK

     •  Posledné dva dni minulého týždňa patrili okrem mikulášskych radostí aj nášmu obľúbenému Vianočnému bazáriku. Svätý Mikuláš bol  známy svojou štedrosťou a dobročinnosťou a z tejto  svojej charizmy nadelil trochu aj nám. Vďaka tomu, že ste darovali  niečo zo svojich vecí, vyzbierali sme peniažky, za ktoré môžeme kúpiť darčeky deťom, ktoré to potrebujú. Ďakujeme všetkým Vám, ktorí ste priniesli predmety do bazárika a samozrejme Vám, ktorí ste nakúpili a prispeli skutočne na dobrú vec.                                                                                                                                                         Mgr. Miroslava Brosová 

     • Majstrovstvá Slovenska v rapid šachu

     • 5.12.2019 sa žiačka 6.A triedy Veronika Dudoňová zúčastnila Majstrovstiev Slovenska v rapid šachu a umiestnila sa na krásnom 10. mieste. Veronike gratulujeme  a prajeme veľa úspechov do ďalších súťaží.

    • Strelci úspešní v okresnom kole!
     • Strelci úspešní v okresnom kole!

     • Veľmi sa tešíme z úspechu našich strelcov, ktorí si v stredu 4.12. vystrieľali v okresnom kole v streľbe zo vzduchových zbraní zlato! Podarilo sa to družstvu mladších žiakov v zložení Ondrej Zigo, Oliver Tatarka a Nikolas Vašina zo 6.B triedy. Ale patrí nám aj strieborná priečka. O tú sa postaralo družstvo mladších žiačok v zostave Baranovičová Katka., Kardošová Tamarka zo 6.C a Apoleníková Nelka zo 6.A triedy. Umiestnenie jednotlivcov: mladší žiaci-  Ondrej Zigo - 2.miesto, Oliver Tatarka - 3.miesto , mladšie žiačky - Katarína Baranovičová -2.miestoTamara Kardošová - 3.miesto

                             Chlapcom budeme fandiť v krajskom kole!

                                        Mgr. Silvia Tkáčiková, vedúca streleckého krúžku

                                         

     • Aktivity v Klubkáčiku

     • Deti sa v školskom klube veľmi tešia, keď môžu tráviť čas v kuchynke,kde si spolu s p.vychovávateľkou pripravujú chutné občerstvenie.Minulý týždeň sme si napríklad urobili čerstvé ovocné šťavy a rozprávali sme sa o vitamínoch.Spokojne posilnení sme si ešte stihli v našej triede zahrať ping- pong alebo urobiť krásnych snehuliakov na vianočnú výzdobu.A takto sa pomaličky vkráda do priestorov školy,,duch Vianoc"☺.

      Mgr.Kohutová Andrea, ŠKD VI.odd.

    • Anjelské tvorenie
     • Anjelské tvorenie

     • Tvorivé dielne v ŠKD v oddelení pani vychovávateľky Malíkovej sa konali už druhýkrát v spolupráci s CVČ pod vedením p. Ligasovej. Deti si vyrobili lietajúcu strigu, netopiera a teraz v decembri sa konali tvorivé dielne pod názvom Anjelské tvorenie. Deti si zhotovili adventný veniec, ktorým si môžu vyzdobiť príbytok a spríjemniť vianočné chvíle.

      Malíková Marta

       

     • Najlepšia rozprávka o Červenej čiapočke

     • Žiaci 1.-4. ročníka strávili utorkové predpoludnie v spoločnosti hercov Bábkového divadla v Žiline, ktorí im zaujímavým spôsobom zahrali rozprávku o Červenej čiapočke. Bábkoherci premenili obyčajný dáždnik na kulisu, ktorá dokázala z tradičnej rozprávky vykúzliť  deťom nezabudnuteľný zážitok.   

      PaedDr. Dobroňová Monika       

     • FLORBALOVÝ TURNAJ

     • V tomto roku vznikol florbalový klub v Galante. Pozvali nás na turnaj, na ktorom sa zúčastnilo šesť družstiev, jedno z Maďarska. Náš tím hral veľmi dobre, vyhrali sme základnú skupinu a postúpili do finále. V súboji o celkové víťazstvo sme žiaľ podľahli družstvu z Trenčína. Spolu sme hrali päť zápasov, štyri sme vyhrali a jeden prehrali. Dali sme 42 gólov a dostali 10. Hráči mali pekný zážitok a verím, že sa aj niečo nové naučili.

      Mgr. Marek Krátky

     • Technická olympiáda

     • Dňa 28. novembra 2019 našu školu  reprezentovali  žiaci na okresnom kole  Technickej olympiády, ktorá sa uskutočnila na SOŠ stavebnej v Považskej Bystrici.  Žiaci riešili teoretické a praktické úlohy. V kategórii A- starší žiaci (8. a 9. roč.) súťažili chlapci Samuel Dratnal z 8.A triedy a Matúš Haviar z 9.B triedy. Získali 4. miesto.  V kategórii B – mladší žiaci ( 5.-7. roč.) súťažil Miroslav Beleš zo 7.B triedy a získal 3. miesto.

       Gratulujeme žiakom k umiestneniam a reprezentácii našej školy v predmete technika.

                                                                                                                                                     Ing. Ďurajková

     • iBobor

     • Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie  u všetkých žiakov. Súťaž chce iniciovať v deťoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa.

      V dňoch od 11.11.2019 do 15.11.2019 sa aj žiaci našej školy zúčastnili tejto súťaže v troch kategóriách: Kadet- žiaci 9. a 8. ročníka, Benjamín-žiaci 7. a 6. ročníka a Bobrík-žiaci 5. ročníka. V uvedených  kategóriách bolo úspešných až 26 žiakov našej školy. Všetkým žiakom blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov.

      Meno a priezvisko Kategória Trieda Percentil

      Laura Pinterová Kadet 9.B 100

      Gabriela Bačíková Kadet 9.A 99

      Kristína Juríčková Kadet 9.B 98

      Mária Vicianová Kadet 9.A 98

      Kristína Karásková Kadet 8.A 94

      Martin Krasňanský Kadet 9.A 90

      Tamara Lazarová Kadet 9.B 86

      Laura Harkabusová Kadet 9.B 84

      Samuel Trnovec Kadet 9.A 75

      Radoslav Pecháček Kadet 9.B 75

      Zuzana Masaryková Benjamín 7.B 95

      Tomáš Boháček Benjamín 6.C 91

      Patrik Hybben Benjamín 6.A 90

      Šimon Kušnierik Benjamín 7.A83

      Marco Kočner Benjamín 7.A 82

      Roman Rosenberger Benjamín 7.B 80

      Bruno Ovčík Bobrík 5.A 91

      Chiara Fábry Bobrík 5.A 91

      Dominik Bros Bobrík 5.A 83

      Kareřina Belešová Bobrík 5.B 83

      Matej Krajčík Bobrík 5.B 78

      Karolína Hrenáková Bobrík 5.A 71

      Matúš Kubiš Bobrík 5.B 63

      Lucia Košutová Bobrík 5.A 56

      Martin Podolan Bobrík 5.A 49

      Jakub Belás Bobrík 5. B 49

       

     • PREDVEĎ SA, ČO VIEŠ!

     • K novembrovým aktivitám v ŠKD patrí tradične prehliadka talentov pod názvom „Predveď sa, čo vieš!“ Dňa 28. 11. sa malej telocvični deti ukázali, čo dokážu, v čom vynikajú a čo ich baví. Tancovali, spievali a hrali na hudobný nástroj. Hudobne nadané deti všetkých prekvapili svojim talentom a mnohých rozveselili a roztancovali.  Ďalší sa prezentovali v kreatívnom tvorení z ľubovoľných materiálov a kreslení na tému „Čarovná zima.“ Najlepšie práce sú vystavené na I. poschodí na I. stupni.

      Vychovávateľky: Bc. Levčíková, Malíková

       

       

     • Literárna exkurzia- Bábkové divadlo Žilina.

     • Dňa 22.11. sa žiaci 5. ročníka zúčastnili literárnej exkurzie v Bábkovom divadle v Žiline. Pozreli si vtipnú a pútavú bábkovú hru Trafená hus. V ďalšej časti exkurzie sa presunuli do zrenovovaného Rosenfeldovho paláca, kde sa nachádza stála expozícia bábok z rôznych hier, ktoré vznikli za 60 rokov existencie divadla. Žiaci si na tvorivých dielňach vyskúšali jednoduchú výrobu plošných papierových bábok a v priestoroch výstavy si mohli aktívne vyskúšať prácu s rôznymi druhmi bábok, tieňové divadlo alebo kostýmy. Exkurzia sa im veľmi páčila a získané poznatky budú môcť použiť na hodinách literárnej výchovy.

                                                                                                    Mgr. Hederová, Mgr. Zigová

     • DROGY NIE!

     • ...tak sa nazývala vedomostná súťaž, ktorá sa uskutočnila v pondelok –

      25. novembra. Zúčastnili sa na nej žiaci tretieho a štvrtého ročníka. Deti sa najskôr  oboznámili s informáciami,  čím  môže byť ohrozované ich zdravie,  aký dopad má zneužívanie návykových látok na zdravý životný štýl. V druhej časti si overili  svoje vedomosti o danej problematike. V teste  preukázali výborné znalosti a odhalili zašifrovaný odkaz. Myšlienku, ktorá by sa mala uložiť do každej múdrej hlavičky:

      „SVOJE ZDRAVIE SI NESMIERNE VÁŽIM A VIEM, ŽE V ŇOM  DROGY MIESTO MAŤ NEBUDÚ!“

      No a ako sa deťom darilo vo vedomostnom teste?

      1.miesto - Ninka Pozníková z III.A   a Samko Martoň zo IV. B,

      2. miesto - Zuzka Valeková z III. A a Jurko Kubala zo IV. C,

      3.miesto – Sárka Trnovcová z III.B a Davidko Tomášek zo IV. B.

      Víťazom blahoželáme a zároveň chválime všetkých 18 účastníkov za preukázané vedomosti.

       

     • Rozprávky o psíčkovi a mačičke

     • Uplynulé dva týždne sa v 3. A niesli v duchu týchto dvoch literárnych hrdinov. Knihu autora Josefa Čapka deti prečítali jedným dychom. O tom že tretiaci sú dobrí čitatelia niet pochýb. Príbehy psíčka a mačičky sú také vtipné, že si ich vyrobili aj na výtvarnej výchove, stretli sa s nimi aj v audio a video podobe, vytvorili si čitateteľský denník a nakoniec svoje schopnosti porozumieť textu predviedli v hre "Milionár." Sofia si dokonca nakreslila tričko s týmito hrdinami. Už nám v triede chýbali snáď len živé zvieratká. /viď foto/

      Mgr.Gajdošíková Marcela

       

    • Školské kolo biologickej olympiády 
     • Školské kolo biologickej olympiády 

     • V pondelok 25.11. sa uskutočnilo školské kolo biologickej olympiády kategórie C pre 8. a 9. ročník. Veľmi nás potešilo, že zo 17 súťažiacich bolo až 14 úspešných riešiteľov. 

      Výsledky sú nasledovné: 

      1. miesto  Lea Pinterová z 8.B

      2. miesto Janka Briestenská z 8.B                                       

      3. miesto  Gabika Bačíková z 9.A

      Lea a Janka postúpili do okresného kola, ktoré sa bude konať vo februári. Blahoželáme a budeme držať palce.

      Súťaž pripravila pani učiteľka Beníková

       

     • Prvouka v 2.A

     • V pondelok mali žiaci 2. A na hodine prvouky vzácnu návštevu MUDr. Slavomíru Púčekovú. Porozprávala deťom o kostre a svaloch, pripravila si zaujímavé aktivity, dobré rady na správne držanie tela a zdravé potraviny, ktoré treba jesť , aby sa nelámali kosti. Na záver si deti skúsili poskladať kostru z puzzle. 

      Mgr. Bučková

     • Hlasujeme do 30.novembra

     • S radosťou oznamujeme, že za 19. ročník Detského činu roka za šk. rok 2018/19 bol nominovaný list zo ZŠ Nemocničná 987/2, za ktorý môžu žiaci škôl hlasovať.
      V kategórii Dobrý nápad bol nominovaný list Mgr. Zuzany Sádeckej, skutok vykonal kolektív žiakov 3. triedy ZŠ, Nemocničná 987/2, Považská Bystrica
      Do projektu sa zapojilo 77 škôl, výberová komisia vybrala 35 nominácií, za ktoré deti v detskej porote môžu hlasovať do 30. novembra 2019 na adrese
      www.detskycin.sk.           

      Žiaci rozhodnú o tohtoročných oceneniach. Podporiť dobrý skutok rovesníkov je tiež veľký čin, môže sa stať inšpiráciou pre konanie dobrých skutkov.

      Projekt Detský čin roka je zaradený medzi tie, za ktoré prideľuje MŠVVaŠ SR finančné prostriedky za mimoriadne výsledky žiakov.Každý z autorov s najväčšou podporou bude vyhlásený za držiteľa ocenenia Detský čin rok 2019 a odmenený vecnou cenou.