• BIBLICKÁ OLYMPIÁDA 1. miesto

  BIBLICKÁ OLYMPIÁDA 1. miesto

  21.marca 2019 sa v Katolíckom dome v Považskej Bystrici uskutočnilo dekanátne (okresné) kolo osemnásteho ročníka Biblickej olympiády. Naše trojčlenné družstvo sa popasovalo s náročnými úlohami piatich súťažných kôl a získalo najvyšší počet bodov. Dievčatám: Janke Briestenskej zo 7.B. Gabike Bačíkovej z 8.A a Laure Mončekovej z  8.A k víťazstvu srdečne blahoželáme a prajeme veľa šťastia na diecéznom (krajskom) kole, ktoré sa uskutoční už 9. apríla v Žiline.

  Mgr.Monika Kocianová

 • 21. marec - Svetový deň Downovho syndrómu- Ponožková výzva

  Tretiaci sa tento rok rozhodli zapojiť sa do ponožkovej výzvy a to tak, že si ráno dali na nohy dve rôzne  ponožky. Podporili tak všetky detičky a ľudí s Downovým syndrómom a ich kampaň:

  INAKOSŤ NÁM NEVADÍ!

 • Anketa ,,Zlatý Amos" - podporte aj Vy našu pani učiteľku

  Anketa ,,Zlatý Amos" - podporte aj Vy našu pani učiteľku

  Anketa ,,Zlatý Amos“

  Sme veľmi radi, že naša pani učiteľka Mgr. Evka Krabáčová postúpila do celoslovenského kola ankety o najobľúbenejšieho učiteľa na Slovensku „Zlatý Amos“. Celoslovenské kolo ankety sa uskutoční od 3.-5. mája 2019 v Kultúrnom dome v Pezinku a zúčastnia sa ho spolu s pani učiteľkou aj jej žiaci.

  V súčasnosti prebieha do 10.4.2019 hlasovanie o titul Amos sympaťák.

  Aj Vy môžete hlasovaním podporiť našu pani učiteľku https://www.zlatyamos.sk/

    

 • Tvorivé dielne

  Dňa 19.3.2019 sa žiaci 8.ročníka zúčastnili akcie  Tvorivé dielne v školskej prevádzke Hotel Študent Pov. Bystrica  SOŠ obchodu a služieb  v Púchove.

  Pani výchovná poradkyňa poskytla žiakom informácie o možnostiach štúdia na SOŠ.

  Žiaci, spoločne so študentami a majsterkami odborného výcviku,  si vyskúšali prípravu ovocných šalátov, zdravých nátierok, zdobenie medovníčkov, vyrezávanie zeleniny.

  Oboznámili sa s prevádzkou kozmetiky , správnym stolovaním a prípravou miešaných nápojov. 

  Dielne boli dobre pripravené, žiakov aktivity zaujali, mohli pri práci uplatniť svoju tvorivosť a zručnosť.

  Mgr. Jana Hradiská

 • Oznam vedúcej ŠJ

  Oznam vedúcej ŠJ

  POŠTOVÉ POUKÁŽKY na mesiac APRÍL 2019 boli stravníkom odovzdané dňa 13. marca 2019, tieto poštové poukážky je potrebné uhradiť najneskôr do 25. marca 2019 ( pondelok).

   

 • Považskobystrická latka

  Považskobystrická latka

  V telocvični ZŠ Považská Teplá sa v stredu 20.3.2019 konal už 46. ročník Považskobystrickej latky. Je to okresná súťaž v skoku do výšky pre žiakov II. stupňa ZŠ.

  Našu školu reprezentovali: 

  Kseniya Pichkar, Natália Klímová, Lea Lovásová, Alexandra Bubeníková, Roman Pulen, Tobias Martinka, Oliver Tatarka, Lenka Markovičová, Lenka Šamajová, Nina Tamášiová, Vanesa Tomanová, Nicol Mikušíková, Samuel Milan Dratnal, Adam Dodek, Bianka Muchová. 

  Najúspešnejšie boli a 2. miesto si vyskákali Alexandra Bubeníková zo 6.A a Lenka Šamajová zo 7.A.

  Gratulujeme.

 • Európsky týždeň proti rasizmu

  Európsky týždeň proti rasizmu

  Aj naša škola sa už tradične zapojí do Európskeho týždňa proti rasizmu aspoň symbolicky, prostredníctvom 5- tich farieb, ktoré reprezentujú 5 kontinentov. Budúci týždeň od 18.3. vyhlasujeme na našej škole za farebný týždeň. V pondelok bude farba nášho oblečenia modrá, v utorok čierna alebo hnedá, v stredu červená, vo štvrtok žltá a v piatok zelená

  Svojou účasťou a podporou dávame jasne najavo svoj negatívny postoj k rasizmu a chceme prispieť svojím dielom k tomu, aby sa zo Slovenska stala tolerantná krajina, v ktorej môže žiť každý bez rozdielu s pocitom bezpečia.

 • Naša škola - NARODENINY

  Na hodinách výtvarnej výchovy druháci bojovali o prvenstvo vo výtvarnej súťaži k 55. výročiu založenia školy. Práce boli jedna krajšia ako druhá. Porotu tvorili p.učiteľky a p. vychovávateľky. Mali veru čo robiť, lebo vybrať najkrajšiu prácu za triedu bolo veľmi náročné.
  A ako to dopadlo?
  V 2. A  sa víťazkou stala Timejka Svítková, za ňou sa umiestnili Katka Tabačárová a Terezka Čerňanová. Cenu tr. učiteľky získala Ninka Pozníková.V 2.B sa víťazom stal Jakubko Brigant, 2. miesto Timejka Kocmundová a 3. miesto Kristínka Valientová.         

     GRATULUJEME!
   Mgr. Gajdošíková, Mgr. Tabányi
   

   

 • Ahojte kamaráti!

  Oslovujeme Vás "My havkáči a mačičky."

  Sme opustené psíky a mačičky, ktorých majitelia nás nechceli,alebo sa o nás nemôžu starať. Chceme Vás poprosiť, či nám nepomôžete. Potrebujeme granulky, konzervy, deky, psie pochúťky,obojky, vodítka. Máme aj kamarátky - mačičky. Aj pre ne možno niečo nájdete: granulky, dečky,brlôžky na spanie a iné potrebné veci. Aj hračky. Veľmi Vám budeme vďační. Veci, ktoré námdarujete,doneste pani vychovávateľke Prchalovej do ŠKD. Ona nám ich odovzdá. Veľmi pekne ďakujeme! Havkáči a mačičky.

  p. vych. Prchalová

   

 • Hviezdoslavov Kubín

  Dňa 15.3.2019 sa naši recitátori, ktorí postúpili zo školského kola, zúčastnili na okresnom kole súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Našu školu reprezentovalo šesť detí v troch kategóriách. V prvej kategórii Ninka Pozníková z 2.A, Dominik Bros zo 4.A, v druhej kategórii Anetka Mitašová z 5.B a Hanka Brosová z 5.A a v tretej kategórii Lea a Laura Pinterové (7.B, 8.B). Aj keď sa žiaci našej školy neprebojovali do krajského kola, snažili sa a podali pekné recitátorské výkony. Ďakujeme im za reprezentáciu školy a držíme palce v ďalších súťažiach.

  Mgr. Hederová

 • Skok do výšky školské kolo

  V pondelok 18.3.2018 sa konalo školské kolo v skoku do výšky.

  Výsledky:

  5.- 6. ročník dievčatá

  1. miesto Nicol Mikušíková 6.A 120 cm, 2. miesto Alexandra Bubeníková 6.A 120 cm, 3. miesto Viktorie Nadhajská 6.A 110 cm

  5.- 6. ročník chlapci

  1. miesto Roman Rosenberger 6.B 130 cm, 2. miesto Marek Pilár 6.B 120 cm, 3. miesto Alexej Nemček 6.B 115 cm

  7.- 9. ročník dievčatá

  1. miesto Alexandra Košíková 9.A 130 cm, 2. miesto Bianka Muchová 9.A 125 cm, 3. miesto Nina Tamášiová 7.A 125 cm

  7.- 9. ročník chlapci

  1. miesto Samuel Milan Dratnal 7.A 135 cm, 2. miesto Richard Babuša 9.B 135 cm, 3. miesto Adam Dodek 7.A 130 cm a Dávid Majčiník 9.A 130 cm

 • MAMUT CUP Přerov 16.3.2019

  V sobotu 16.3.2019 sa konala súťaž rope skippingu v Přerove. Našu školu reprezentovali: Germanová Alexandra, Čierniková Laura, Kalásová Simona, Hederová Adela, Danišková Sára, Sádecká Katarína, Kostelanská Sandra, Trnovcová Sára, Bulandová Barbora, Bošková Katarína, Bulandová Tereza. V silnej konkurencii sa najviac darilo Saške Germanovej, ktorá si vyskákala 2. miesto vo freestyle a 2. miesto v celkovom hodnotení.

  Úspešná bola aj bývalá žiačka našej školy Katka Bošková, ktorá si v single rope speed 3 min. vyskákala 3. miesto a v dvojšvihoch za 30 sek. 2. miesto.

  Gratulujeme dievčatám.

  Mgr. Monika Mitašíková a Mgr. Andrea Toporová

   

 • Projekt - Čerstvé hlavičky

  Spoločne sa môžeme zapojiť do projektu ČERSTVÉ HLAVIČKY, ktorý podporuje zvýšenie konzumácie čerstvého ovocia a zeleniny. Víťazná škola vyhrá pre svojich žiakov čerstvú zeleninu a ovocie na celý šk. rok. Každý žiak dostane raz týždenne balíček /200g/ priamo konzumovateľnej zeleniny alebo ovocia. Je to lákavá ponuka, takže ako sa môžete podieľať na víťazstve práve našej školy?

  Stačí ak zaregistrujete každý pokladničný blok z Kauflandu /ktorákoľvek predajňa na Slovensku/ v období od 25.4. do 5.6.2019 na webovej stránke www.cerstvehlavicky.sk a vyberiete našu školu. Každý blok má hodnotu jedného hlasu.

  Veríme vo víťazstvo a zvýšením dostupnosti ovocia a zeleniny sa deťom podarí získať zdravé návyky, z ktorých budú profitovať aj v budúcnosti.

  Tak pustime sa spoločne do hlasovania a VYHRAJME pre svoje deti!!!                         VAŠA ŠKOLA

 • Súťaž v prednese poézie a prózy

  Dňa 20. februára 2019 sa uskutočnilo školské kolo súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín, 1. kategória. Súťažiaci si pripravili pekné ukážky a predniesli svoje recitačné umenie.

  Výsledky I. kategórie:

  Poézia: 1. miesto Dominik Bros - 4.A

                2. miesto Michaela Svatíková - 3.A  

                3. miesto Jakub Fapšo - 3.C

  Próza:   1. miesto Nina Pozníková - 2.A

                2. miesto Nela Randová – 3.A 

                3. miesto Lucia Košutová – 4.A 

  Srdečne blahoželáme! Víťazi postupujú do okresného kola 15.3.2019 - držíme palce.

  Mgr. Daniela Krúpová

 • Hviezdoslavov Kubín  -  školské kolo

  Hviezdoslavov Kubín  -  školské kolo

  Dňa 21. 2. 2019  sa uskutočnilo školské kolo v umeleckom prednese poézie a prózy 5. – 9. ročník.

  Výsledky:

  II. kategória 5. – 6. ročník (poézia): 1. m. Anetka Mitašová 5.B, 2. m. Karolínka Karásková 5.A, 3. m. Vaneska Ďurkechová 5.C, Zorka Hunanová 5.C

   II. kategória 5. – 6. ročník (próza): 1. m. Hanka Brosová 5.A, 2. m. Jakub Mitaš 6.A

  III. kategória 7. – 9. ročník (poézia): 1. m. Lejka Pinterová 7.B, 2. m. Veronika Ďurkechová 7.A, 3. m. Saška Homolová 8.B, Lenka Markovičová 7.A

  III. kategória 7. – 9. ročník (próza): 1. m. Laura Pinterová 8.B, Janka Briestenská 7.B, Tamarka Lazarová 8.B

  Všetkým srdečne blahoželáme a prvým vo svojich kategóriách držíme palce v okresnom kole 15.3.2019!

  Vyučujúce SJL

   

 • Matematický klokan

  Matematický klokan

  Dňa 21. marca vo štvrtok sa uskutoční na našej škole súťaž pre bystré hlavy pod názvom ,,Matematický klokan".Tento rok sa do nej prihlásil rekordný počet   55 žiakov. Tešíme sa na vás a všetkým súťažiacim budeme držať palce.

  Mgr. Gajdošíková Marcela
   

 • Slimák africký

  Zvieracia návšteva na hodine prvouky. Deti sa veľmi rady učia o zvieratkách. V uplynulých dňoch do 2.A triedy zavítala milá návšteva. Vďaka Peťkovi a jeho mamine sme mali na prvouke slimáka afrického. Takého veľkého živého slimáka ešte deti a dokonca ani pani učiteľka nikdy nevideli. Peťko si pripravil krásny projekt pre svojich spolužiakov. Zaujímavé projekty si pripravili aj ďalší šikovníci z triedy. / viď foto /

  Mgr. Gajdošíková Marcela


   

 • 55. výročie školy – Návšteva u štvrtákov

  Pri príležitosti 55. výročia založenia našej školy sa žiaci 4. ročníka stretli s bývalou pani učiteľkou Mgr. Ľudmilou Ješkovou, ktorá pôsobila na našej škole hneď od jej začiatku. V úvode stretnutia sme sa  rozprávali o našom Slovensku a žiaci predviedli svoje znalosti z hodín vlastivedy, nakoľko sa tento školský rok učíme o Slovensku. Pani učiteľka pútavo a zaujímavo porozprávala deťom o vzniku a začiatkoch školy, ale aj o živote v minulosti v našom meste. Spoločne sme si aj zacvičili. Prezreli sme si knihy a fotografie o meste, o škole a žiaci si lepšie mohli predstaviť ako to tu u nás v nedávnej minulosti vyzeralo.

  Pani učiteľka Ješková sa venuje aj literárnej tvorbe. Prečítala nám príbeh o medovníkovom srdiečku a to, že Matúško Dratnal pripravil pre ňu darček Srdiečko z dreva, myslím, že nebola úplná náhoda. Počas čítania ukážky si srdiečko zobrala do ruky a privinula. Láska a porozumenie medzi nami je veľmi dôležitá. Jej druhá ukážka bola o priateľstve dvoch kamarátok, ktoré sa poškriepili, ale nakoniec každá pochopila aké je dôležité spolu komunikovať, byť tolerantný k sebe, čo platí aj v dnešných časoch. Naši žiaci si pripravili tiež príbehy. Ďakujem Sárke Daniškovej, Saške Púčekovej, Karolínke Hrenákovej, Danielkovi Chovancovi za ich peknú tvorbu, ktorú by sme radi použili v našej malej knižke o škole. Doplníme ju aj ilustráciami žiakov k 55. výročiu školy. Od Karolínky Hrenákovej si pani učiteľka odniesla peknú a zaujímavú kresbičku.

  Pani učiteľke Ľudmile Ješkovej ďakujem, že prišla medzi nás a obohatila nás o svoje zážitky, skúsenosti a múdrosti.

  Mgr. Daniela Krúpová

 • Tematický deň Fašiangy

  Tematický deň Fašiangy

  Fašiangy sú doba od Troch kráľov do Popolcovej stredy. Najznámejšie a zároveň najveselšie sú posledné dni fašiangu, spojené s radovánkami a hodovaním. Fašiangové tradície, spojené so sprievodmi maskovaných ľudí, boli akýmsi prechodom medzi Vianocami a Veľkonočnými sviatkami.

  V našej škole nezabúdame ani na túto tradíciu. V piatok 1.3. si žiaci a pedagógovia mohli pozrieť pásmo hovoreného slova a spevu – Pochovávanie basy. Program si pripravili  žiaci pod vedením Mgr. Strapka. Peknou hrou na harmoniku sa pridal aj pán učiteľ Orávik.  Pani učiteľky Vaštíková a Zigová s dievčatami zo 7.B upiekli chutné šišky a kysnuté koláče, aby nielen uši a oči, ale aj ústa vedeli, že sa končia fašiangové dni.
   

  Mgr. Zigová

 • Pečieme fašiangové fánky v ŠKD

  Do galérie Pečieme fašiangové fánky v ŠKD boli pridané fotografie.

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Nemocničná 987/2, Považská Bystrica
  Základná škola, Nemocničná 987/2, 017 01 Považská Bystrica
 • +421/42/4261757; 0911 018 808 - riaditeľka školy
  +421/42/4321297, 0914 223 223 - ekonómka školy
  +421/42/4363074 - školská jedáleň
  0911225146 - zástupkyňa riaditeľky školy pre I. stupeň, ŠKD

Fotogaléria