• Vianočný florbalový turnaj

• V utorok 17.12.2019 sa na našej škole uskutočnil vianočný florbalový turnaj. Do turnaja boli zapojení žiaci 2. stupňa a boli rozdelení do dvoch skupín. V  skupine "A" sa na 3. mieste umiestnili žiaci 5.A, na 2. mieste žiaci 7.A.  Prvé miesto si vybojovali žiaci 6.A, ktorí skutočne ukázali, že vedia bojovať do poslednej chvíľky a vedia udržať "nervy na uzde".

V skupine "B" zvíťazili žiaci 8.A, ktorí skutočne potvrdili svoje schopnosti a zručnosti z florbalu. Na 2. mieste sa umiestnila 8.B a 3. miesto obsadila 9.A.

Ďakujeme za účasť, gratulujeme víťazom a tešíme sa ďalsí ročník.

Mgr. Peter Perháč

• F L O R B A L I S T I

• Florbalisti tento kalendárny rok ukončili turnajom v Trenčíne. Hrali dva zápasy. V jednom sa nám podarilo zvíťaziť, druhý prehrali. Na hráčoch je vidieť ako sa postupne zlepšujú vo florbalových zručnostiach. Môžeme to vidieť aj na číslach: oproti minulej sezóne dávajú priemerne za zápas o dva góly viac a o jeden dostávajú menej. Netreba pozerať len na výsledky, ale aj na iné ukazovatele. Vďaka všetkým deťom za snahu v tréningoch aj v zápasoch. Najbližšie, v stredu 18.12., nás čaká akcia - Rodičia s deťmi.

Mgr. Marek Krátky

• ROPE SKIPPING - SLOVAKIA CUP 2019

• V nedeľu 8.12.2019 sa konali otvorené 3. Majstrovstvá rope skippingu SR 2019 so zahraničnou účasťou. Súťaž sa uskutočnila v  Bratislave,  organizátor  bola Slovenská rope skippingová asociácia. Tešíme sa, že našu školu aj mesto Považská Bystrica reprezentovali žiačky našej školy:  Alexandra Germanová, Simona Kalasová, Laura Čierniková, Adela Hederová, Sandra Kostelanská  a Nina Germanová. Dievčatám sa výborne darilo a vyskákali si aj medaile a diplomy.

Sandra Kostelanská 1.miesto a 3. miesto, Laura Čierniková 2. miesto, 1. miesto, Alexandra Germanová 2. miesto, 3. miesto, Adela Hederová 1. miesto.

Úspešné boli aj ako družstvo v zložení Hederová, Čierniková, Germanová A., Kalasová si vyskákali v Double Dutch 2. miesto. Dvojica Germanová N. a Kostelanská si spoločne vyskákali aj 2x2. miesto - gratulujeme.

• FLORBALOVÝ TURNAJ

• V tomto roku vznikol florbalový klub v Galante. Pozvali nás na turnaj, na ktorom sa zúčastnilo šesť družstiev, jedno z Maďarska. Náš tím hral veľmi dobre, vyhrali sme základnú skupinu a postúpili do finále. V súboji o celkové víťazstvo sme žiaľ podľahli družstvu z Trenčína. Spolu sme hrali päť zápasov, štyri sme vyhrali a jeden prehrali. Dali sme 42 gólov a dostali 10. Hráči mali pekný zážitok a verím, že sa aj niečo nové naučili.