• Dňa 5.6.2019 sa žiaci našej školy zúčastnili Olympijského dňa 2019 pre základné školy pod názvom „HÝB SA, UČ SA A OBJAVUJ“ ,na športovom ihrisku Základnej školy, Školská, v Považskej Bystrici.

A ako sa im darilo?

3.ročník:

3.miesto v behu na 60 metrov získal Kristián Škulec, 3.B

3.miesto v štafetovom behu patrilo Bulandovej Terezke, Kalásovej Simonke, Rusnákovi Miškovi- 3.A, Škulcovi Kristiánovi,3.B

4.ročník:

1.miesto v behu na 60 m, ale i v skoku do diaľky získala Lucia Košútová, 4.A

1.miesto za hod plnou loptou patrilo Brunovi Ovčíkovi, 4.A

2.miesto v štafetovom behu si odniesli Vicianová Soňa, Vrančík Marián,Bros Dominik a Košútová Lucia , 4.A

3.miesto v behu na 60m získal Vrančík Marián, 4.A

Naša škola vďaka výkonom svojich žiakov obsadila krásne 3.miesto.

Srdečne všetkým športovcom  gratulujeme !

• Školská športová olympiáda

• 3.6.2019 sa uskutočnila Športová olympiáda pre žiakov našej školy.

Putovný pohár riaditeľky školy získala trieda, ktorá si svojimi výbornými výkonmi vybojovala najviac bodov. Najšportovejšia trieda pre školský rok 2018/2019 sa stala 4.A.

Gratulujeme.

V disciplínach: 1. Beh na 50m, 2. Futbal, 3. Výdrž v zhybe II.st., výdrž na hrazde I.st., 4. Štafetový beh, 5. Hod na basketbalový kôš, I. st. do švédskej debny, 6. Vytrvalostný beh 7. Preťahovanie lanom, 8. Hod plnou loptou, 9. Skok do diaľky z miesta si žiaci zmerali sily a súťažili o body pre svoju triedy.

• GYMNASTICKÁ SÚŤAŽ

• V nedeľu 28. apríla 2019 sa konala v telocvični vo Vyšnom Kelčove súťaž v športovej gymnastike „Kelčovský  dvojboj“, ktorej sa zúčastnili aj naše žiačky: Veronika Ďurkechová, Nicol Mikušíková, Natália Laurenčíková, Lucia Košútová, Soňa Vicianová, Simona Kalásová, Barbora Bulandová, Liana Lovíšková, Alexandra Germanová, Tereza Bulandová a zo ZŠ Pov. Teplá Sofia Starychová. Spomedzi množstva súťažiacich a vo veľkej konkurencii nás najviac potešila Veronika Ďurkechová, ktorá sa umiestnila na peknom 6. mieste, Simonka Kalásová na 8. mieste a Saška Germanová na 10. mieste.

• Florbalový turnaj

• Naši mladí florbalisti odohrali svoj posledný oficiálny turnaj sezóny. Predviedli veľmi pekné individuálne akcie, hrali fair play a bojovali zo všetkých síl. Ako ocenenie svojej snahy dostali účastnícke medaily, ktoré im budú pripomínať ich prvú florbalovú sezónu. S medailami sme si odniesli aj účastnícky pohár, spomienky a cenné skúsenosti do ďalšej športovej činnosti. Všetkým, ktorí sa zúčastnili na turnajoch ako hráči a ako rodičia, by som rád poďakoval. Marek Krátky

• Gymnastická súťaž v športovom klube Haklin

• Športový klub Haklin so zameraním na gymnastiku usporiadal v pondelok 15.4.2019 súžaž v gymnastike. Všetci súťažiaci cvičili akrobaciu, dievčatá pridali cvičenie na lavičke a chlapci preskok.

Absolútnou víťazkou sa stala Sofia Starychová zo ZŠ Považská Teplá.

Medzi dievčatami zahviezdila Veronika Ďurkechová, ktorá sa umiestnila na 1. mieste, 2. miesto si vybojovala  Barborka Fapšová a 3. miesto si zaslúžila Simonka Kalásová. V mladšej druhej kategórii uspeli: na 1. mieste Sofia Starychová, 2. miesto Soňa Vicianová, 3. miesto Petra Čemešová. V kategórii 5.-6. ročník bola najúspešnejšia Sarah Haviarová, 2. miesto Karolínka Karásková, 3. miesto Hanka Brosová. Z chlapcov sa stal víťazom Dominik Bros a na 2. mieste sa umiestnil Patrik Jurkovič.

Za najlepší pokrok boli ocenené Peťka Čierniková, Janka Balážiková a Alžbetka Baranovičová.

• Gymnastický štvorboj

• V okresnom kole gymnastického štvorboja v kategórii C zvíťazili 26.3.2019 žiačky našej. Súťažili v preskoku cez kozu, akrobacii, cvičení na lavičke a hrazde. Víťazstvo a postup do regionálneho kola vybojovali Veronika Ďurkechová, Rebeka Bohunská, Nina Tamášiová, Vanesa Tomanová zo 7.A  a Nicol Mikušíková zo 6.A. Ďakujeme za reprezentáciu a držíme palce 10.4.2019.

• Gymnastický štvorboj B kategória

• Do galérie Gymnastický štvorboj B kategória boli pridané fotografie.

V pondelok 25.3.2019 sa konalo okresné kolo v gymnastickom štvorboji žiačok vo vekovej kategórii B. Tešíme sa, že našu školu úspešne reprezentujú žiačky našej školy, ktoré okresné kolo vyhrali a postúpili do regionálneho kola. Gratulujeme a budeme držať palce. O víťazstvo sa zaslúžili: Liana Lovíšková, Barbora Fapšová, Lucia Košútová, Simona Kalásová, Barbora Fapšová.

• Všetkovedko - vyhodnotenie

• 23 žiakov druhého, tretieho a štvrtého ročníka bolo vyhodnotených a ocenených tento rok veľmi peknými cenami a diplomom za účasť v súťaži Všetkovedko.Absolútnym víťazom školy - Všetkovedkom školy sa stala žiačka 2.A triedy Ninka Pozníková. Titul Všetkovedka získalo 9 žiakov: Sádecká Katka, Kušanová Karin, Tabačárová Katka, Randová Nela, Germanová Alexandra, Bulandová Terezka, Dúbravka Juraj, Remšík Abai, Opoldík Denis.Ostatní si vybojovali titul Všetkovedkov učeň. Žiakom gratulujem a prajem veľa úspechov v ďalšom ročníku súťaže!Všetci súťažiaci si môžu vyhodnotenie svojich odpovedí podrobne skontrolovať na stránke