• FLORBALOVÝ TURNAJ

• V tomto roku vznikol florbalový klub v Galante. Pozvali nás na turnaj, na ktorom sa zúčastnilo šesť družstiev, jedno z Maďarska. Náš tím hral veľmi dobre, vyhrali sme základnú skupinu a postúpili do finále. V súboji o celkové víťazstvo sme žiaľ podľahli družstvu z Trenčína. Spolu sme hrali päť zápasov, štyri sme vyhrali a jeden prehrali. Dali sme 42 gólov a dostali 10. Hráči mali pekný zážitok a verím, že sa aj niečo nové naučili.

Mgr. Marek Krátky

• Florbalový turnaj

• V nedeľu 24.11.2019 sme odohrali florbalový turnaj v Púchove. Prvý zápas bol veľmi vyrovnaný, hráčom sa podarilo streliť sedem gólov. Žiaľ súper z Dubnice nad Váhom vsietil jedenásť. V druhom zápase mal tím z Trenčianskych Teplíc v obrane veľmi dobrých hráčov a dovolili nám streliť iba štyri góly. Napriek tomu patrí chlapcom a dievčaťu pochvala za snahu a bojovnosť. V sobotu nás čaká turnaj v Galante, a potom ešte jeden v Trenčíne.

• Deň kroja 24.10.2019

•

Vo štvrtok 24. októbra sa uskutočnil na našej škole Deň kroja. Boli vystavené  kroje a krojové súčasti z nášho regiónu,  zaspievali sme si ľudové piesne spolu so  šikovnými dievčatami a na tvorivých dielňach si žiaci vyrobili ozdoby s ľudovou tematikou. Ďakujeme všetkým, ktorí zapožičali na výstavu kroje, ľudové výrobky, obrusy... Veľmi nás potešilo, že niektorí žiaci aj učitelia prišli oblečení v kroji. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí pomohli s realizáciou tohto krásne podujatia.

• Deň krojov

• Súčasťou nášho folklóru sú kroje, architektúra, hudba, piesne, tance, nárečia, zvyky, tradície... Pri príležitosti „ Dňa krojov“ navštívil pán Vereš s dcérou Lenkou Bielikovou triedu 2.B. V sprievode harmoniky zaspievali žiakom krásne ľudové piesne. Žiaci si spolu s nimi nielen zaspievali ale aj veselo zatancovali. Priniesli so sebou dobrú náladu aj sladkú odmenu pre malých spevákov. Veríme, že aj takouto formou budeme, v povedomí  tých najmenších, udržiavať bohatstvo našich predkov stále živé.

Žiaci 2.B, PaedDr. Dobroňová Monika

• Za Krajšiu Považskú Bystricu - 2.miesto

• Aj v minulom školskom roku sme sa zapojili do projektu Za krajšiu Považskú Bystricu a veľmi nás potešilo, že sme sa umiestnili na 2.mieste a získali 400€ na nákup učených pomôcok. Ďakujeme pani Katke Beranovej za ocenenie práce našich žiakov a pedagógov.
            Naši žiaci prejavili elán a chuť do práce počas vyučovacích hodín, ktoré strávili čistením  a úpravou areálu našej školy.
            Chceme mať pekné prostredie okolo seba, príjemne tráviť voľný čas, a preto sme veľmi radi, že práce s klčovaním  kríkov, nánosov zeminy, odpadkov, kopaním hliny a jej  vozením sa nám podarilo upraviť priestor v okolí školy. Takto sme si pripravili aj skalku pred blokom A. V prácach chceme naďalej pokračovať a zveľaďovať naše okolie.

• Olympijský deň 2019

• Dňa 5.6.2019 sa žiaci našej školy zúčastnili Olympijského dňa 2019 pre základné školy pod názvom „HÝB SA, UČ SA A OBJAVUJ“ ,na športovom ihrisku Základnej školy, Školská, v Považskej Bystrici.

A ako sa im darilo?

3.ročník:

3.miesto v behu na 60 metrov získal Kristián Škulec, 3.B

3.miesto v štafetovom behu patrilo Bulandovej Terezke, Kalásovej Simonke, Rusnákovi Miškovi- 3.A, Škulcovi Kristiánovi,3.B

4.ročník:

1.miesto v behu na 60 m, ale i v skoku do diaľky získala Lucia Košútová, 4.A

1.miesto za hod plnou loptou patrilo Brunovi Ovčíkovi, 4.A

2.miesto v štafetovom behu si odniesli Vicianová Soňa, Vrančík Marián,Bros Dominik a Košútová Lucia , 4.A

3.miesto v behu na 60m získal Vrančík Marián, 4.A

Naša škola vďaka výkonom svojich žiakov obsadila krásne 3.miesto.

Srdečne všetkým športovcom  gratulujeme !

• Školská športová olympiáda

• 3.6.2019 sa uskutočnila Športová olympiáda pre žiakov našej školy.

Putovný pohár riaditeľky školy získala trieda, ktorá si svojimi výbornými výkonmi vybojovala najviac bodov. Najšportovejšia trieda pre školský rok 2018/2019 sa stala 4.A.

Gratulujeme.

V disciplínach: 1. Beh na 50m, 2. Futbal, 3. Výdrž v zhybe II.st., výdrž na hrazde I.st., 4. Štafetový beh, 5. Hod na basketbalový kôš, I. st. do švédskej debny, 6. Vytrvalostný beh 7. Preťahovanie lanom, 8. Hod plnou loptou, 9. Skok do diaľky z miesta si žiaci zmerali sily a súťažili o body pre svoju triedy.

• GYMNASTICKÁ SÚŤAŽ

• V nedeľu 28. apríla 2019 sa konala v telocvični vo Vyšnom Kelčove súťaž v športovej gymnastike „Kelčovský  dvojboj“, ktorej sa zúčastnili aj naše žiačky: Veronika Ďurkechová, Nicol Mikušíková, Natália Laurenčíková, Lucia Košútová, Soňa Vicianová, Simona Kalásová, Barbora Bulandová, Liana Lovíšková, Alexandra Germanová, Tereza Bulandová a zo ZŠ Pov. Teplá Sofia Starychová. Spomedzi množstva súťažiacich a vo veľkej konkurencii nás najviac potešila Veronika Ďurkechová, ktorá sa umiestnila na peknom 6. mieste, Simonka Kalásová na 8. mieste a Saška Germanová na 10. mieste.

• Naši mladí florbalisti odohrali svoj posledný oficiálny turnaj sezóny. Predviedli veľmi pekné individuálne akcie, hrali fair play a bojovali zo všetkých síl. Ako ocenenie svojej snahy dostali účastnícke medaily, ktoré im budú pripomínať ich prvú florbalovú sezónu. S medailami sme si odniesli aj účastnícky pohár, spomienky a cenné skúsenosti do ďalšej športovej činnosti. Všetkým, ktorí sa zúčastnili na turnajoch ako hráči a ako rodičia, by som rád poďakoval. Marek Krátky

• Gymnastická súťaž v športovom klube Haklin

• Športový klub Haklin so zameraním na gymnastiku usporiadal v pondelok 15.4.2019 súžaž v gymnastike. Všetci súťažiaci cvičili akrobaciu, dievčatá pridali cvičenie na lavičke a chlapci preskok.

Absolútnou víťazkou sa stala Sofia Starychová zo ZŠ Považská Teplá.

Medzi dievčatami zahviezdila Veronika Ďurkechová, ktorá sa umiestnila na 1. mieste, 2. miesto si vybojovala  Barborka Fapšová a 3. miesto si zaslúžila Simonka Kalásová. V mladšej druhej kategórii uspeli: na 1. mieste Sofia Starychová, 2. miesto Soňa Vicianová, 3. miesto Petra Čemešová. V kategórii 5.-6. ročník bola najúspešnejšia Sarah Haviarová, 2. miesto Karolínka Karásková, 3. miesto Hanka Brosová. Z chlapcov sa stal víťazom Dominik Bros a na 2. mieste sa umiestnil Patrik Jurkovič.

Za najlepší pokrok boli ocenené Peťka Čierniková, Janka Balážiková a Alžbetka Baranovičová.

• Gymnastický štvorboj

• V okresnom kole gymnastického štvorboja v kategórii C zvíťazili 26.3.2019 žiačky našej. Súťažili v preskoku cez kozu, akrobacii, cvičení na lavičke a hrazde. Víťazstvo a postup do regionálneho kola vybojovali Veronika Ďurkechová, Rebeka Bohunská, Nina Tamášiová, Vanesa Tomanová zo 7.A  a Nicol Mikušíková zo 6.A. Ďakujeme za reprezentáciu a držíme palce 10.4.2019.