• Letná škola

     • Horúcu stredu v Letnej škole nám prišli schladiť hasiči zo Zemianskeho Kvášova. Každé dieťa sa mohlo aspoň na malú chvíľu stať hasičom. Vyskúšali si hasičskú výstroj, hlásenie do vysielačky a striekanie hadicou. Spŕška vody urobila deťom obrovskú radosť a priniesla chladné osvieženie. Dozvedeli sa o ich dobrovoľnej činnosti veľa nového a taktiež to, aká dôležitá je vzájomná pomoc a spolupráca. Tej sa deti postupne učia a inak tomu nebolo ani pri aktivitách, ktoré si pre nich, po odchode hasičov, pripravil pán Mgr. Peter Lengyel, PhD. z Edusmile. Deti preniesli svoje predstavy o meste na papier a výsledok ich spolupráce stál určite za to.

      Mgr. Hujová, PaedDr. Dobroňová

     • Dážďovníky

     • Naša škola má od mája do augusta vzácnych obyvateľov. Priestor pod strechou obývajú vtáky podobné lastovičkám, dážďovníky. Žiaci piatych ročníkov sa o dážďovníkoch dozvedeli veľa nových informácií. Pozerali dokumentárny film a pozorovali ich v areáli školy.

      Šikovní žiaci z 5.B vytvorili o týchto chránených vtákoch veľmi pekné projekty. Vedomosti, ktoré získali touto pútavou formou vzdelávania využijú na hodinách biológie v šiestom ročníku. Blokové vyučovanie o dážďovníkoch viedla v 5.B pani učiteľka Kocianová.  

     • Veľký úspech malých florbalistov

     • Po vzore svojich starších spoluhráčov túto sezónu nastúpili na ligové zápasy aj hráči staršej prípravky. Išlo predovšetkým o žiakov 3. až 5.ročníka. Kalendár súťaže bol ozaj bohatý  nielen na zápasy, ale aj na skúsenosti a zážitky. Vďaka tomu sa naši florbalisti posunuli výkonnostne a hráčsky. Ako odmenu za svoj talent a chuť sa ukázať dostali pohár a medaile.

      Gratulujeme a prajeme veľa úspechov v ďalších hráčskych úspechoch.

      Mgr. Peter Perháč

    • Športové triedy
     • Športové triedy

     •  

      Základná škola, Nemocničná 987/2, Považská Bystrica a športový klub Považská Jednotka ponúka žiakom od 3.ročníka športové triedy so zameraním na gymnastiku a florbal. V športových triedach je do rozvrhu hodín zaradená športová príprava ako súčasť vyučovacieho procesu pre žiakov od 3. až do 9.ročníka. Žiakom sa venujú skúsení tréneri.

       

      Ak chcete, aby Vaše dieťa všestranne rozvíjalo svoje pohybové schopnosti, máte možnosť prihlásenia do športovej triedy.

       

      Kontakt na komunikáciu: 042/4261757, 0911018808

      Email:  1zs@povazska-bystrica.sk; riaditelka@zspb.sk  

     • Prevencia vírusových ochorení v Klubkáčiku

     • ,, IBA VODA NESTAČÍ ! ,, bol názov besedy, ktorú sme mali v školskom klube detí.

      Prevencia vírusových ochorení je v tomto období veľmi dôležitá a tak si skupina detí z II. a V. oddelenia ŠKD zopakovala, kedy je dôležité si ruky umyť. Naučili sme sa, ako si ruky správne umývať a hovorili sme o možnostiach a spôsoboch ako chrániť seba, aj iných ľudí pred šírením vírusov.

      Na záver sme si povedali ako správne použiť dezinfekčný gél na ruky a každý žiak si to aj vyskúšal.

      Bc.Levčíková

     • Lyžiarsky a snoubordingový kurz

     • Siedmaci si užili  lyžovačku od 17. do 21.2.2020 na lyžiarskom a snoubordingovom kurze, v lyžiarskom stredisku PARK SNOW Donovaly. Ubytovaní boli v Penzióne u Marsa. 

      Spomedzi snoubordistov boli vyhlásení ako najlepší Nikolka Bujdáková a Peter Študent.

      Lyžiari súťažili v slalome a najlepšími sa stali:

      dievčatá: 1. m. Veronika Fapšová, 2.m. Karolína Somorová, 3.m. Lenka Dúbravková

      chlapci: 1. m. Aleš Matoušek, 2.m. Šimon Hrvol, 3. m. Miroslav Beleš  

       

     • Gymnastický kemp v Kolíne

     • V dňoch od 10.-12.1.2020 sa naši gymnasti - Samuel Badač, Bruno Ovčík a Daniel Chovanec ( žiaci 5.A triedy) zúčastnili gymnastického kempu v Kolíne. Pod vedením špičkových odborníkov v oblasti gymnastiky mali možnosť zdokonaliť sa v tréningových blokoch zameraných na metodiku jednotlivých oblastí gymnastiky , naučiť sa nové prvky v akrobacii, či zacvičiť si na náradí, ktoré v našej telocvični zatiaľ nemáme.Chlapci si odniesli veľa zážitkov a nových skúseností.

      Mgr.Mitašíková

     • F L O R B A L I S T I

     • Pred vianočnými prázdninami sme pozvali rodičov, aby si zahrali so svojimi deťmi florbal. Akcia sa opäť veľmi páčila. Ocenili ju aj rodičia "nových detí" v našich tréningových skupinách a tešia sa na najbližšiu takúto akciu. Ďakujem za veľkú účasť. 

      V sobotu 4.1. 2020 sme si naplánovali prvý novoročný tréning. Po ňom sme ešte zostali, aby sme povzbudili mužov FBK Púchov. Hrali extraligový zápas proti družstvu z Bratislavy. Deti si mohli pozrieť ako vyzerá ozajstný zápas dospelých a popri tom sa naučiť aj niečo nové. 

      Mgr. Marek Krátky

     • Vianočný florbalový turnaj

     • V utorok 17.12.2019 sa na našej škole uskutočnil vianočný florbalový turnaj. Do turnaja boli zapojení žiaci 2. stupňa a boli rozdelení do dvoch skupín. V  skupine "A" sa na 3. mieste umiestnili žiaci 5.A, na 2. mieste žiaci 7.A.  Prvé miesto si vybojovali žiaci 6.A, ktorí skutočne ukázali, že vedia bojovať do poslednej chvíľky a vedia udržať "nervy na uzde".

      V skupine "B" zvíťazili žiaci 8.A, ktorí skutočne potvrdili svoje schopnosti a zručnosti z florbalu. Na 2. mieste sa umiestnila 8.B a 3. miesto obsadila 9.A. 

      Ďakujeme za účasť, gratulujeme víťazom a tešíme sa ďalsí ročník. 

      Mgr. Peter Perháč

     • F L O R B A L I S T I

     • Florbalisti tento kalendárny rok ukončili turnajom v Trenčíne. Hrali dva zápasy. V jednom sa nám podarilo zvíťaziť, druhý prehrali. Na hráčoch je vidieť ako sa postupne zlepšujú vo florbalových zručnostiach. Môžeme to vidieť aj na číslach: oproti minulej sezóne dávajú priemerne za zápas o dva góly viac a o jeden dostávajú menej. Netreba pozerať len na výsledky, ale aj na iné ukazovatele. Vďaka všetkým deťom za snahu v tréningoch aj v zápasoch. Najbližšie, v stredu 18.12., nás čaká akcia - Rodičia s deťmi.

      Mgr. Marek Krátky

     • ROPE SKIPPING - SLOVAKIA CUP 2019

     • V nedeľu 8.12.2019 sa konali otvorené 3. Majstrovstvá rope skippingu SR 2019 so zahraničnou účasťou. Súťaž sa uskutočnila v  Bratislave,  organizátor  bola Slovenská rope skippingová asociácia. Tešíme sa, že našu školu aj mesto Považská Bystrica reprezentovali žiačky našej školy:  Alexandra Germanová, Simona Kalasová, Laura Čierniková, Adela Hederová, Sandra Kostelanská  a Nina Germanová. Dievčatám sa výborne darilo a vyskákali si aj medaile a diplomy.

      Sandra Kostelanská 1.miesto a 3. miesto, Laura Čierniková 2. miesto, 1. miesto, Alexandra Germanová 2. miesto, 3. miesto, Adela Hederová 1. miesto.

      Úspešné boli aj ako družstvo v zložení Hederová, Čierniková, Germanová A., Kalasová si vyskákali v Double Dutch 2. miesto. Dvojica Germanová N. a Kostelanská si spoločne vyskákali aj 2x2. miesto - gratulujeme.

       

     • FLORBALOVÝ TURNAJ

     • V tomto roku vznikol florbalový klub v Galante. Pozvali nás na turnaj, na ktorom sa zúčastnilo šesť družstiev, jedno z Maďarska. Náš tím hral veľmi dobre, vyhrali sme základnú skupinu a postúpili do finále. V súboji o celkové víťazstvo sme žiaľ podľahli družstvu z Trenčína. Spolu sme hrali päť zápasov, štyri sme vyhrali a jeden prehrali. Dali sme 42 gólov a dostali 10. Hráči mali pekný zážitok a verím, že sa aj niečo nové naučili.

      Mgr. Marek Krátky

     • Florbalový turnaj

     • V nedeľu 24.11.2019 sme odohrali florbalový turnaj v Púchove. Prvý zápas bol veľmi vyrovnaný, hráčom sa podarilo streliť sedem gólov. Žiaľ súper z Dubnice nad Váhom vsietil jedenásť. V druhom zápase mal tím z Trenčianskych Teplíc v obrane veľmi dobrých hráčov a dovolili nám streliť iba štyri góly. Napriek tomu patrí chlapcom a dievčaťu pochvala za snahu a bojovnosť. V sobotu nás čaká turnaj v Galante, a potom ešte jeden v Trenčíne.

     • Deň kroja 24.10.2019

     •  

        

      Vo štvrtok 24. októbra sa uskutočnil na našej škole Deň kroja. Boli vystavené  kroje a krojové súčasti z nášho regiónu,  zaspievali sme si ľudové piesne spolu so  šikovnými dievčatami a na tvorivých dielňach si žiaci vyrobili ozdoby s ľudovou tematikou. Ďakujeme všetkým, ktorí zapožičali na výstavu kroje, ľudové výrobky, obrusy... Veľmi nás potešilo, že niektorí žiaci aj učitelia prišli oblečení v kroji. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí pomohli s realizáciou tohto krásne podujatia.

     • Deň krojov

     • Súčasťou nášho folklóru sú kroje, architektúra, hudba, piesne, tance, nárečia, zvyky, tradície... Pri príležitosti „ Dňa krojov“ navštívil pán Vereš s dcérou Lenkou Bielikovou triedu 2.B. V sprievode harmoniky zaspievali žiakom krásne ľudové piesne. Žiaci si spolu s nimi nielen zaspievali ale aj veselo zatancovali. Priniesli so sebou dobrú náladu aj sladkú odmenu pre malých spevákov. Veríme, že aj takouto formou budeme, v povedomí  tých najmenších, udržiavať bohatstvo našich predkov stále živé.

      Žiaci 2.B, PaedDr. Dobroňová Monika

     • Za Krajšiu Považskú Bystricu - 2.miesto

     • Aj v minulom školskom roku sme sa zapojili do projektu Za krajšiu Považskú Bystricu a veľmi nás potešilo, že sme sa umiestnili na 2.mieste a získali 400€ na nákup učených pomôcok. Ďakujeme pani Katke Beranovej za ocenenie práce našich žiakov a pedagógov.
      Naši žiaci prejavili elán a chuť do práce počas vyučovacích hodín, ktoré strávili čistením  a úpravou areálu našej školy.
      Chceme mať pekné prostredie okolo seba, príjemne tráviť voľný čas, a preto sme veľmi radi, že práce s klčovaním  kríkov, nánosov zeminy, odpadkov, kopaním hliny a jej  vozením sa nám podarilo upraviť priestor v okolí školy. Takto sme si pripravili aj skalku pred blokom A. V prácach chceme naďalej pokračovať a zveľaďovať naše okolie.